Enkele waarnemingen vanuit de praktijk van een politieke partij (PvdA)
Johan van Workum
Zorgen voor cohesie is bij uitstek ook een opdracht voor de politiek. Maar bij het feitelijk opereren van politieke partijen komt de fundamentele en ook ideologische vraag naar de inrichting van de maatschappij steeds moeilijker aan de orde. Johan van Workum analyseert het debat in de achterban van de PvdA en vergelijkt dit met de kerkelijke verantwoordelijkheid voor de (cohesie in de) samenleving. Betekent dit ook dat politieke partijen een rol weggelegd zien om kerken bij hun maatschappelijke inzet te steunen?
Individualisering, cohesie en het katholieke denken
Henri Geerts
Johan van Workum
Doet godsdienst ertoe, als het gaat om gemeenschapszin in de samenleving? Dit boek belicht deze vraag vanuit het begrippenpaar 'cohesie' en 'individualisering'. Er is veel aandacht geweest voor het individu, maar daardoor is de gemeenschapszin wat buiten beeld geraakt.
Job Cohen, burgemeester van Amsterdam, baarde opzien met zijn bewering dat religie een rol als maatschappelijk bindmiddel speelt. Dat is geen nieuw inzicht. Toch is deze opvatting niet onomstreden.